Jak se v Česku likvidují předlužené firmy
únor 2010

likvidace předlužených firem po česku
hřbitov předlužených firem v Ústí nad Labem
Představte si tu situaci, podnikáte, půjčíte si půl milionu, faktury dodavatelům neplatíte a peníze se stejně rozutečou. Zakrátko je firma předlužená. Co s tím? Správně, jako vzorný společník firmy by jste měli doplnit kapitál ze svého. Jenže kde ho vzít? Tak tedy by jste měli nahlásit firmu do konkurzu, věřitelům zaplatit ze svého a několik roků vyřizovat likvidaci společnosti. Že se Vám nechce? Mnoha majitelům předlužených firem se nechce. A protože v Česku vládne anarchie a do právního státu má Česko stejně daleko jak některé státy v Africe, tak řada majitelů předlužených firem vymyslela vlastní českou cestu, jak se zbavit vlastní zadlužené firmy.

Dělá se to takhle. Pan majitel firmy, říkejme mu třeba Marvan, dojde za panem Kurejem do Ústí nad Labem. Pan Kurej je vyhlášený dobrák, ještě také nemá žádné zkušenosti, je mu sotva 22 roků a peněz se mu nedostává. Pan Marvan vezme pana Kureje do hospody, koupí mu pár panáků a nabídne mu svoji předluženou firmu. K té firmě mu nádavkem dá ještě pár tisíc korun takříkajíc "do začátku". A tak si plácnou. Sepíšou smlouvu, změny ohlási na obchodník rejstřík a je vymalováno. Pan Marvan teď může klidně spát. Firma i s dluhy patří nějakému mladíkovi Kurejovi z Ústí nad Labem.... Kdo by ho tam hledal. Laskavost pana Kureje se rychle rozkřikne a tak pan Kurej vyhoví každému, kdo se chce zadlužené firmy zbavit. Zakrátko má pan Kurej tolik firem, že ani neví, kterou dříve obhospodařovat.

A co na to věřitelé? Věřitelé mají smůlu. Pan Kurej neodpovídá, na adrese trvalého bydliště, kde provozuje hřbitov předlužených firem, se nezdržuje a v sídle jeho firem nikdo není.