Úvod a čestná přísaha

Na moji duši, psí uši a kočičí chlupy, přísahám, že vše v tomto deníku je pravda a nic než pravda.

Po vzoru zápisků z cest velkého cestovatele inženýra Václava Klause z pražského Proseka, který mimochodem, kam přijede, tam udělá ostudu, jsem se rozhodl, že zveřejním na těchto stránkách moje vlastní zápisky z Anarchystánu.


Denní zápisky

18
březen, 2013
Metoda vládnutí v Anarchystánu

bez ohledu na to, která politická strana je právě u moci, tak se vždy používá standardní metoda vládnutí. Stačí pravidelně rozeštvávat proti sobě:
- zaměstnance a živnostníky
- mladé a staré
- státní zaměstnance a ostatní
- nezaměstnané a pracující
- zdravé a nemocné
- děti a rodiče
- národnostní menšiny a majoritní společnost
- učitele a rodiče
- lékaře a pacienty
- důchodce a pracující

Princip metody pochází zavedli v Anarchystánu sovětští poradci po roce 1948 a je postaven na nemoci zvané "závist". Vychází se z faktu, že kdo má víc než já, tak je zloděj, určitě krade a je třeba ho zavřít, anebo mu alespoň zmenšit majetek, aby měl stejně jako ostatní.

16
březen, 2013
soudruh ing. Jan Mládek, CSc, stínový ministr financí ČSSD

pronesl na závěr sjezdu ČSSD památnou větu, v které označil živnostníky a drobné podnikatele za pijavice a příživníky, s kterými je nutno zkoncovat.
Že by předzvěst příštího zestátňování? Umím si představit tu honbu za majetkem, až se ČSSD dostane k moci. Soudruh Mládek se již nechal slyšet, že vyhraje-li ČSSD volby, nesníží DPH, nýbrž zvedne daně.

1
únor, 2013
Senát odmítl dát Češkám právo užívat příjmení v mužském tvaru.

Češky nezískají zákonem právo oficiálně používat příjmení v mužském tvaru. Tuto možnost budou mít nadále jen cizinky či Češky, které se provdají za cizince nebo žijí trvale v zahraničí. Změnu měla přinést novela senátorů ODS, Senát ji ve čtvrtek ale nejtěsnější většinou hlasů 26 z 51 přítomných členů horní komory zamítl.

Proti návrhu hlasovala také bývalá ústavní soudkyně Eliška Wagnerová, která to odůvodnila takto: "To je jenom libůstka asi jen pár žen." Paní Wagnerová zjevně nezná původ vzniku českých ženských jmen. Ten pochází z dávné minulosti. Vzniklo to takto: Byl jednou jeden muž, říkejme mu třeba Wagner. Pan Wagner měl chalupu, kozu, slepici a krávu. Byla to Wagnerova chalupa, Wagnerova koza, Wagnerova slepice a Wagnerova kráva. Pan Wagner si usmyslel, že si pořídí ženu, aby mu měl kdo vařit, prát a uklízet. A tak se domluvil v hospodě s Kalouskem od naproti, že si vezme jeho dceru Elišku za ženu. Tak se také stalo. Od té doby to nebyla Kalouskova dcera, ale byla to Wagnerova žena. A lidé ve vesnici říkali: ... no přece tamta, ta Wagnerova. V těch dobách byla Wagnerova žena jeho majetkem, stejně jako Wagnerova kráva, Wagnerova chalupa, Wagnerova koza. A tak je tomu dodnes.

Miloš Zeman se vypravil na schůzku s hradním kancléřem Jiřím Weiglem.

Při pohledu na fotku soudruha Miloše Zemana začínám mít obavy, aby vydržel na Pražském hradě celé funkční období. Totiž, aby se neuchlastal k smrti, jak se to stalo jeho dávnému předchůdci, soudruhovi Klementu Gottwaldovi. Tak dějiny se občas opakují.

9
červenec, 2012
Nový centrální registr vozidel, který měl od dnešního rána začít naplno fungovat, zkolaboval.

Pouze snílci a naivkové čekali, že nový centrální registr vozidel bude fungovat. Mimochodem, tohle mi připomíná nový systém Správy sociálního zabezpečení. Co mají oba systémy společného? Oba systémy stály mnoho milionů a zkolabovaly pro technické problémy ihned po uvedení do ostrého provozu. Oba systémy jsou státní zakázky a ve srovnání s civilizovanými zeměmi jsou mnohonásobně předražené.

2
duben, 2012
Úřad pro veřejný dohled nad hospodařením stran a hnutí má prý být zřízen v Praze.

Čím se bude nový úřad zabývat? No přece veřejným dohledem, čili špiclováním a šmírováním. Noví úředníci budou kout pikle a provozovat čachry s veřejnými prostředky. Budou odkloňovat a přesměrovávat veřejné finance. Ale především, nový úřad bude zajišťovat další teplá místečka pro členy politických stran. Jistě uznáte, že nový úřad je nezbytně nutný pro veřejné blaho a každý daňový poplatník na činnost tohoto úřadu velmi rád ze svých daní přispěje. Zájemci o místo ředitele tohoto tolik potřebného úřadu už stojí ve frontě a čile lobují (tj. uplácejí) ve vládě a poslanecké sněmovně.

30
březen, 2012
Soudní Rada - nová instituce pro dohled nad soudy.

V současnosti v ČR spadají soudy pod Ministerstvo spravedlnosti ČR, které se však distancuje od jejich činnosti a dohledu. Přesto však Ministerstvo spravedlnosti ČR soudy financuje. Ke kuriozním situacím pak dochází, když soud řeší spor ve kterém je Ministerstvo spravedlnosti v roli žalované. V takovém případě nelze mluvit o nezávislosti justice. Ačkoliv je zřejmé, že Soudní Rada je potřebná a je nezbytné odtrhnout soudní moc od politické moci Ministerstva spravedlnosti, přesto lze očekávat, že vznik Soudní Rady potrvá ještě mnoho roků, ne-li několik desetiletí. Bude totiž třeba nejprve změnit Ústavu a k tomu bude potřebná politická vůle všech politických stran.

Josef Dobeš - ministr školství rezignoval.

Připomeňme, že Josef Dobeš byl protlačován ing. Václavem Klausem z Proseka, ale výkony, které Josef Dobeš podával a každý den předváděl byly natolik závažné, že jeho ministrování bylo prostě neudržitelné.

28
březen, 2012
Česko - země prolezlá korupcí skrz naskrz.

Tak hodnotí Českou republiku ve světě. Důvodem jsou skandály soudruha Pavla Béma, poslance ODS, bývalého hlavního magistrátníka v Praze. Soudruh Bém byl podle nedavno zveřejněných nahrávek telefonních hovorů prodlouženou rukou lobbisty Janouška. Nahrávky lobbisty Janouška unikly zřejmě z Bezpečnostní a Informační Služby, sídlící v pražských Ďáblicích. Vliv Janouška sahá mnohem dál, než si kdo v ČR uvědomuje. Za 20 roků své činnosti si Janoušek nadělal vlivné známosti snad všude. Například Daniel Kučera, který je zeť ministra vnitra Kubice, dlouhodobě spolupracuje jako právník s Janouškem. Anebo tchán ministrova syna, Peter Kuchár je vedoucím společnosti Prominecom ( dříve proslulý Navatyp).

26
březen, 2012
ing. Václav Klaus - prohlásil, že zveřejněné odposlechy mezi jeho chráněncem Pavlem Bémem a lobbistou Romanem Janouškem ničí demokracii.

Myslím, že ing. Václav Klaus se opět, jako již mnohokrát v minulosti, hluboce mýlí. Zveřejňování odposlechů demokracii neničí, právě naopak. Demokracie je věc veřejná a tudíž zveřejňování odposlechů hovorů různých šibalů demokracii naopak posiluje. Demokracii naopak ničí všelijací šibalové a proto je nezbytně nutné takovéto šibaly odposlouchávat. Já myslím, že kdo má čisté svědomí, tak se odposlouchávání bát nemusí. Těžko si představit, jak BIS prahne po rozhovoru Pepy a Mařeny Novákových o tom, co budou mít v neděli k obědu.

Proč je tolik povyku kvůli zveřejněným odposlechům? Nejde tak ani o to, že byli odstřeleni dva aktéři vládnoucí oligarcie, totiž soudruh Bém a Janoušek, oba z ODS. Ale podstatné pro vládní oligarchii je, že její členové nevědí, jaké všechny odposlechy existují a co na nich je zachyceno. Není tomu ostatně tak dávno, co okresní soud v Děčíně vydal na základě žádostí policisty Mariána Hudce souhlas s odposlechem telefonních čísel mimo jiné poradců ing. Václava Klause. Tehdy se ing. Václav Klaus také rozčiloval.

Ve zveřejněných odposleších se mimo jiné mezi Bémem a Janouškem objevilo také jméno Václava Petra ze společnosti Erpet, který je osobním přítelem ing. Václava Klause z pražského Proseka.

24
březen, 2012
výtvarník Roman Týc byl propuštěn z měsíčního vězení za to, že na pražských semaforech vyměnil sklíčka a odmítl zaplatit údajnou škodu 60 tisíc Kč.

Podle mne byla údajná škoda 60 tisíc Kč smyšlená. Už fakt, že byla taková kulatá, je dost zarážející. Podle mne měl Týc dát sklíčka zpátky na vlastní náklady a tím to bylo vyřešeno. Evidentně se zde jednalo o politický proces. A další zvláštnost, podivné je, že nezasáhnul ing. Václav Klaus a neudělil Romanu Týcovi prezidentskou milost.

21
březen, 2012
dotace EU nebudou ČR vypláceny, pokud ČR do června 2012 nedá do pořádku audit.

Kontrola, audit dotací, který provádí Ministerstvo fnancí je tak špatný, že je z toho špatně i úředníkům až v dalekém Bruselu a rozhodli se zastavit českým úředníkům přísun peněz na přerozdělování, přesměrování a odklánění. Zřejmě čeští úředníci přesměrovávali a odkláněli příliš horlivě a málo se starali o evidenci kam, jak a komu přesměrovávají a odklánějí finance.

17
březen, 2012
revoluce v Policii nastane dle českého Ministerstva vnitra velmi brzy

Podle představ specialistů Ministerstva vnitra ČR by policisté v případech drobných krádeží a dalších méně závažných trestných činů nemuseli automaticky zakládat a archivovat spisy, protože ty jsou stejně k ničemu, když policisté pachatele nedopadnou. Méně závažné trestné činy jsou takzvané bagatelní trestné činy, tedy ty s trestní sazbou do tří let a u těch policie nebude mít povinnost ani zahajovat trestní řízení.

16
březen, 2012
zákon o veřejných zásluhách mají v České republice

Takovýhle zákon nemají nikde na světě. Na celém světě s vyjímkou Česka platí, že veřejné zásluhy jsou jakési obecné, k nimž se přiklání většina národa. Nikoliv tak v Česku, tam z obav aby některý z prominentů neupadl v zapomenutí, přijímají zákon, který příslušnému prominentovi veřejné zásluhy zaručuje až na věky.

2
březen, 2012
pakt o rozpočtové stabilitě EU nepodepsal premiér Nečas.

Pakt o rozpočtové stabilitě, má být smlouva platná pro země platící společnou měnou Euro, přičemž jejíž text zatím není znám. Jaký smysl by mělo takovou smlouvu podepisovat?

1
březen, 2012
korupční projekty ministra Dobeše z ministerstva školství.

projekt SPORT za 650 miliónů měl během 3.5 roku udělat analýzu a zjistit, jak jsou na tom sportovní kluby s vybavením a odborností vedoucích. Pak měla vzniknout nabídka vzdělávacích kurzů z oblasti zdravého životního stylu určená trenérům a veřejnosti. Za peníze z EU se měly točit informační spoty i osvětové pořady o sportu. Kdopak by asi těch 650 milionů za tuto činnost dostal?

Další mediální projekt – Češi Evropě - počítá s natáčením čtrnáctidílného televizního seriálu o českých historických osobnostech. Má stát 193 miliónů korun z operačního programu. A těchto 193 milionů dostane kdopak?

Projekt s názvem Komkor má představovat protikorupční osvětu za 150 miliónů korun. V jeho rámci má vzniknout televizní seriál o korupci nebo být vyškoleno 4000 pracovníků, kteří budou v radit, jak korupci rozpoznat a oznámit. Zájemci o funkci poradce se mohou hlásit již nyní u ministra Dobeše.

Ministr Josef Dobeš ze strany veverek je podle ing. Václava Klause z pražského Proseka nejlepším ministrem školství všech dob.

29.
únor, 2012
poradkyní Pozemkového fondu je 22letá absolventka střední školy v Hlučíně, slečna Lucie Placzková.

Placzková je shodou okolností přítelkyní trenéra hokejové reprezentace Aloise Hadamczika. Ten se dobře zná s šéfem fondu Radimem Zikou, neboť spolu hrají v jednom hokejovém týmu. Informaci přinesly Hospodářské noviny (HN).

28.
únor, 2012
20,000 Kč mimořádná stipendia na ZČU v Plzni obdrželi studenti, kteří zvedli ruku při volbě tehdejšího nového děkana Jiřího Pospíšila (ODS).

14.
únor, 2012
Klausovy podivné milosti jsou předmětem vyšetřování Policie.

- za stamiliónovou zpronevěru odsouzený podnikatel Tomáš Malina dostal od prezidenta Václava Klause odklad nástupu do vězení za velmi podivných okolností
- blízký přítel zavražděného kontroverzního podnikatele Františka Mrázka si pardon údajně nechal zařídit
- vedoucí Metropolitní univerzity v Praze, Anna Benešová, odsouzené k podmíněnému trestu za korupci, údajně známá Livie Klausové
- Radka Kadlecová, v roce 2009 pravomocně odsouzena za to, že od roku 2007 brala u cizinecké policie v Karlových Varech úplatky

Za vyjednáním podle jednoho z trestních udání stojí Klausův osobní přítel Václav Petr ze společnosti Erpet.

6.
únor, 2012
počítačový systém Ministerstva práce a sociálních věcí zcela selhal.

Na počátku tohoto roku zavedlo Ministerstvo práce a sociálních věcí na jejich úřadovnách nový počítačový systém. Ten však byl nedodělaný, nefunkční, nikdo za jeho provoz neodpovídal a výsledkem byl kolaps sociálních úřadů.

28
leden, 2012
Merkelová se vyjádřila, že v nadcházejících volbách bude podporovat Sarkozyho.

Překvapilo by mne, kdyby tomu bylo jinak. Tihle dva se totiž navzájem potřebují, hledali se tak dlouho, až se našli. Co se stane, když Sarkozy nevyhraje volby ve Francii a bude nahražen někým jiným, s kterým si Merkelová nepadne do noty? Odpověď je prostá - nejspíše začne rozpad eurozóny.

27
leden, 2012
český švarc systém má prý být letos více potírán, pokuty mají být mastnější a větší.

Tak není se co divit, stát potřebuje peníze, tak úředníci vymýšlejí za co nadělit pokuty. Jen podstata českého švarc systému mi přijde poněkud úchylná a v podstatě likviduje podnikání a vytváří více nezaměstnaných. Já sice nikoho v ČR nezaměstnávám, protože v ČR nepodnikám (a ve Spojeném království takovouhle blbost nemáme), ale být českým podnikatelem a než riskovat pokutu v Česku, tak je snazší například činnost offshorovat do zahraničí. Co to znamená? Potřebujete například programátora, účetního, pracovnici call centra atd. Na místo aby jste zaměstnali českého zaměstnance podle nevýhodného českého zákoníku práce anebo českého živnostníka s rizikem pokuty, tak celou činnost delegujete do zahraničí. Místo českého programátora zaměstnáte ruského Ivana v Oděse nebo indického Kumara v Bombaji, místo české účetní Jany najmete slovenskou Ivanu v Prešově a místo české telefonistky Zuzany najmete slovenskou Zuzanu v Košicích. V době internetu je to velmi jednoduché a takhle to dělají všechny velké nadnárodní firmy. Mimochodem, jestlipak pan ministr Jaromír Drábek ví, že nejvíce švarc systémových pracovníků je v českých bankách a pojišťovnách? Zrovna tuhle mi Česká Pojišťovna v Praze nabízela místo vedoucího na jejich ředitelství v Praze 4, ovšem pouze na živnostenský list.

23
leden, 2012
Lunární Nový rok - dnes začíná rok vodního draka.

Každý si o tom může myslet co chce, ale je fakt, že na pověsti o odchodu Budhy ze Země před 600 roky něco je. A jaký že bude tenhle rok? Bude to divoký rok, tak divoký, jako jsou divocí vodní draci...

1
leden, 2012
Vítejte v novém roce v roce vyšších daní a větší chudoby.

Ode dneška začaly v České republice platit vyšší daně. Soudruh Kalousek a s ním řada dalších soudruhů na českých ministerstvech se naivně, leč mylně domnívá, že s vyššími daněmi se vybere více peněz a soudruzi tak budou moci více peněz přerozdělovat a také odkloňovat svým známým a kamarádům. Na rozdíl od soudruha Kalouska si tím tak jist nejsem. No uvidíme za rok.

7
listopad, 2011
odměny na ministerstvu vnitra ČR dosáhly letos nevídaných rozměrů

Český tisk přinesl dnes zajímavou správu o tučných odměnách zaměstnanců ministerstva vnitra ČR. Je to jen špička ledovce, na jiných ministestvech, zejména ministerstvu spravedlnosti ČR, tomu je velmi podobně.

2
listopad, 2011
ing. Václav Klaus (z pražského Proseka) řekl, že je chybou zužovat debatu o nynější evropské krizi pouze na Řecko. Za současnou krizi, a také v užším smyslu za krizi eurozóny, je podle něj odpovědná samotná Evropa. Podle ing. Klause jde o způsob hospodaření v minulosti a to, jak se rozhodla žít nad poměry. Krizi Evropy označil za fundamentální. Ing. Klaus řekl: „Stále říkám, že není pravdou jen to, že si Řecko nadměrně a nezodpovědně půjčovalo. Druhou stranou téže mince je to, že Řecku někdo nadměrně a zcela nezodpovědně půjčoval.“

Toto vyjádření ing. Klause lze však snadno použít také na předlužení českých občanů a domácností. Za předlužení českých domácností a občanů tak nenesou vinu pouze české domácnosti a čeští občané, ale také ti, kteří jim v minulých letech nadměrně a zcela nezodpovědně půjčovali. A pokud je mi známo z bankovních kruhů, v oné minulosti, kdy se bezuzdně a nezodpovědně půjčovalo českým občanům a domácnostem, existovalo doporučení ministerstva financí ČR vydané bankám ČR, aby se českým občanům a domácnostem půjčovalo. Důvod? Půjčky zajišťovaly spotřebu, která tahla ekonomický růst. Když se občanům půjčovalo, pak občané nakupovali a stát získával DPH. Inu, jak prosté...

31
říjen, 2011
ministr financí ČR, soudruh Kalousek (TOP09) ) přišel s geniálním zjištěním, že zvýšená sazba DPH od 1.1.2012 nebude zřejmě dostačující, protože povede k ekonomickému růstu ČR pouze o 1% a proto uvažuje o sjednocení sazeb na úroveň 19%.

Soudruh Kalousek se však již nevyjádřil, jaký očekává ekonomický růst v ČR po sjednocení obou sazeb na 19%.

21
září, 2011
ministr financí ČR, soudruh Kalousek (TOP09) fyzicky napadá občany, mlátí je na ulici a to jen proto, že čeští občané nesouhlasí s jeho finančními pokusy, při kterých se ztrácejí peníze daňových poplatníků. Například právě dnes soudruh ministr Kalousek ztloukl 22-ti letého muže u sídla poslanecké sněmovny v Praze. V poslanecké sněmovně pak soudruh ministr Kalousek své počínání obhajoval, že se jednalo o výchovnou lekci a osobní obranu, jenžto byl oním mužem hrubě napaden.

Současně bylo zveřejněno, že finanční pokus soudruha Kalouska, při kterém byla zvýšena spotřební daň z pohonných hmot, přišel české daňové poplatníky na 8 miliard Kč. O tuto částku se totiž vybralo méně, protože kupující, řidiči převážně kamionů, začali nakupovat pohonné hmoty v okolních státech sousedících s Českou republikou, kde jsou podstatně levnější. Každý občan ČR včetně důchodců a nemluvňat tak přišel o 800 Kč.

14
září, 2011
nadměrný náklad - na rychlostní silnici z Prahy do Turnova, nedaleko Brandýsa nad Labem uvízl transport převážející nadměrný náklad - kotel. Příčina uvíznutí byla prostá: valník s kotlem neprojel pod mýtnou branou, protože mýtná brána je příliš nízká. Za nízké mýtné brány nese zodpovědnost ministerstvo dopravy ČR. Úředníci ministerstva dopravy při projektování mýných bran pouze počítali kolik jim vynese mýtné a příliš nepřemýšleli o tom, jaké transporty budou pod mýtnými bránami projíždět.

13
září, 2011
ukradená vila v Bubenči - Český tisk přinesl zprávu o návštěvách a schůzkách ing. Václava Klause z pražského Proseka se sovětskými zástupci v ukradené vile v Bubenči. Jedná se o vilu, kterou Němci v roce 1939 zabavili rodně Popperů v Praze. Eduard Beneš po válce tuto ukradenou vilu rodině Popperů nevrátil a místo toho ukradený majetek věnoval Sovětskému Svazu, který si v ní zřídil velvyslanectví. V současnosti se ve vile pořídají mejdany. Je to taková tradice, s mejdany ve vile začali němci po roce 1939 a po nich štafetu převzali sověti. Česká politická elita v čele s ing. Václavem Klausem se těchto mejdanů pravidelně účastní.

ekotendr - Na ČT24 proběhla debata o tzv. ekotendru. Ekotendr je soutěž na výběr dodavatelské firmy, která odstraní následky ekologických havárií a skládek z minulých období. V současnosti nikdo není schopen zodpovědně říci, jak dlouho odstraňování škod bude trvat, ani jaké mohou být náklady. Přesto, v ekotendru jsou tři nabídky v rozmezí 50-60 miliard Kč. Zatímco většina účastníků debaty se shodla na tom, že by činnosti měly být rozděleny na malé jednotlivé zakázky, snáze kontrolovatelné, co do kvality odvedené práce, tak i do faktických nákladů, jediný zástupce TOP09, poslanec František Laudát prosazoval výběr jediného dodavatele s úhradou celkové částky. Nelze se zbavit dojmu, že z částky 60 miliard se snáze získají bakšiše, než z malých částek, přes které je snazší kontrola. Platí totiž zákon Dr. Parkinsona: čím větší částka se projednává, tím menší pozornost je jí věnována. Příčina je ta, že částky tisíců a desetitisíců korun si většina jednajících dokáže představit, zatímco částky v miliardách a bilionech si představí málokdo a málokdo také dokáže správně říci, kolik nul má miliarda, biliarda a bilion.

8
září, 2011
reprezentace České republiky - Bývalý primátor Prahy, soudruh Pavel Bém, poslanec ODS, se při své cestě ze Skotska do Prahy ožral a vyváděl na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem natolik, že nebyl vpuštěn do letadla Lufthansy.

České média s vyjímkou Blesku zřejmě o této reprezentaci České republiky v zahraničí dostali zákaz informovat, protože nikde nebylo nic uveřejněno. Nutno uvést, že soudruh Pavel Bém je přítel ing. Václava Klause z pražského Proseka, který také nevhodně reprezentuje Českou republiku.

6
září, 2011
odměny na ministerstvu spravedlnosti ČR - ministerstvo spravedlnosti ČR vyplatilo v roce 2010 svým nejvyšším úředníkům (Görges, Gacka, Šebek, a další) odměny ve výši 1.8 milionu Kč. Přitom totéž ministerstvo neplatí dluhy a škody, které úředníci jeho resortu způsobili vlastní neschopností a hloupostí.

29
srpen, 2011
Kauza Dobeš a Bátora úspěšně vyřešena - ve večerních hodinách byla úspěšně vyřešena kauza ministra školství soudruha Dobeše a úředníka Bátory. O co v kauze šlo? Bátora, vysoký úředník ministerstva školství, rozšiřoval vlastní extravagantní názory na veřejných shromážděních a v peticích, které osobně donášel zahraničním zastupitelským úřadům. Bátorovy názory jsou velmi podobné názorům Pražského hradu a v důsledku toho došlo k rozkolu ve vládě. Protistrana vedená K. Schwarzenberkem žádala výhazov Bátory z ministerstva školství anebo alespoň jeho sesazení z funkce. Kauza skončila tak, jak je v Anarchystánu zvykem - byla vytvořena nová vysoká funkce na ministerstvu školství a do této nově vytvořené funkce byl Bátora byl povýšen.

26
srpen, 2011
rating zadlužené České republiky - české sdělovací prostředky oznámily, že jakási mezinárodní ratingová agentura vylepšila hodnocení dlužníka, České republiky. Následně soudruh Kalousek, ministr financí, se ihned nechal slyšet, že ještě letos na podzim bude vydána nová emise dluhopisů pro ćeské občany.

A tak by mne zajímalo, kolik bude českých občanů, kteří soudruhovi Kalouskovi sednou na lep a ty jeho dluhopisy si koupí. Státní dluhopisy zadluženého státu, který notoricky nedodržuje vlastní zákony, to je nejhorší možná investice. To už je lepší ty peníze rozdat chudým africkým dětem, než je dát za Kalouskovy dluhopisy.

17
srpen, 2011
Státní zástupci chybovali v kauze Čunek i u katarského prince. - Nejvyšší státní zastupitelství (NSZ) odhalilo chyby státních zástupců v kauze Jiřího Čunka i katarského prince. Zejména v kauze někdejšího šéfa lidovců a nynějšího senátora jsou chyby údajně natolik zásadní, že lze uvažovat o kárné odpovědnosti státních zástupců. Uvedla mluvčí NSZ Helena Markusová.

A budou zodpovědní státní zástupci trestně stíháni za ovlivňování řízení a zneužívání pravomocí úředního činitele? Ministr spravedlnosti Pospíšil, v průběhu jeho prvního ministrování v České televizi prohlásil, že mezi státními zástupci je stále převážná většina lidí spjatých s minulým režimem, avšak z humanitárních důvodů je třeba je nechat ve funkcích.

15
srpen, 2011
Šéf NKÚ Dohnal dostal u soudu podmínku. - Šéf nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) František Dohnal dostal v pondělí u Obvodního soudu pro Prahu 7 zatím nepravomocný trest osmi měsíců vězení podmíněný zkušební dobou 18 měsíců. Trest byl prezidentovi NKÚ uložen za to, že odmítl vydat kontrolnímu výboru Sněmovny podklady o hospodaření svého úřadu.

Není jasné, proč právě poslanci by měli mít právo kontrolovat nejvyšší kontrolní úřad. Problém je v tom, že nejvyšší kontrolní úřad kontroluje hospodaření takzvaných "státních trafik", tj. státních úřadů a podniků se státní majetkovou účastí, kam poslanci dosazují vlastní přátele. Výsledky kontrol nejvyššího kontrolního úřadu nejsou poslancům právě po chuti. Proto poslanci přijali zákon, který jim umožňuje vytvořit vlastní poslaneckou kontrolu a tu poslat kontrolovat hospodaření nejvyššího kontrolního úřadu. Poněkud to připomíná "úderky" z roku 1948. Přitom čeští poslanci sami nemají ani minimum schopností a znalostí, aby dokázali provádět účetní audity. Zjevně se tu jedná o pomstychtivost českých poslanců. Cílem je zřejmě odstranit prezidenta nejvyššího kontrolního úřadu a dosadit tam vlastního člověka, loajálního k poslancům a jejich přátelům ve státních trafikách.

13
srpen, 2011
Gay-lesbický festival v Praze - V Praze odpoledne prošel průvod gayů a leseb a názorově rozdělil české obyvatelstvo. Na jedné straně jsou ti, kteří festival tolerují, na druhé straně ti, kteří pořádání festivalu odsuzují. Mezi ty, kteří festival kritizují a odsuzují se řadí například mluvčí Pražského hradu spolu s ing. Václavem Klausem z pražského Proseka a řada dalších politiků. Podstatou jejich kritiky je, že gayové a lesby jsou devianti a jejich chování je úchylné.

Je však zajímavé, proč titíž kritikové tak ostře nevystupují a v minulosti nikdy nevystupovali proti jiným deviantním festivalům a průvodům. Například nikdy neprotestovali proti polibkům soudruhů Brežněva a Husáka, proti průvodům na 1.máje anebo festivalům politické písně v Sokolově. Přitom není pochyb o tom, že samo komunistické myšlení je úchylné. A přesto, tito kritikové proti úchylnému komunistickému myšlení nikdy neprotestovali, ba dokonce, často se sami komunistických úchylných akcí účastnili.

12
srpen, 2011
Simona Monyová - Minulý týden kdosi v Brně ubodal známou spisovatelku Simonu Monyovou (44). Dnes česká policie obvinila jejího manžela. A tak mi napadlo, zase další oběť, další schopná ženská, která si nedokázala najít vlastního partnera. Takových jako ona už bylo a ještě bude. Proč ty chytrý ženský si vždycky za partnera najdou debila? Ony jsou nějaké nepoučitelné. Kdyby se řídily rozumem a ne pudem, tak by neměly potíže.

Jiřina Švorcová - dnes měla v Praze pohřeb známá komunistická herečka, soudružka Jiřina Švorcová, celoživotní členka KSČ. Zaslouží obdiv pro její věrnost KSČ a tomu, že po listopadu 1989 nezměnila názory, nevyměnila stranickou legitimaci jako celá řada jiných známých českých herců a zpěváků, z kterých se obratem z komunistických přisluhovačů stali ortodoxními pravicovími ideology a někteří to dotáhli na poslance či ministra. Tak to jediné na Jiřině Švorcové si zaslouží uznání.

11
srpen, 2011
Metro na pražských Petřinách - Stroj razící tunel nové linky pražského metra včera slavnostně za účasti politiků z ODS a ČSSD popojel několik metrů a prorazil tunel do nové stanice na Petřinách. Co je na tom zvláštního? Tak v prvé řadě ten stroj čekal od 10.července, tedy celý měsíc v nečinnosti, až si soudruzi poslanci milostivě uráčí udělat čas a dostaví se na Petřiny. Ten měsíc prostojů stroje nebyl samozřejmě zadarmo, ale stál české daňové poplatníky pár milionů. Za ten měsíc co stroj na ražení tunelu stál a nerazil, mohl být ve skutečnosti už mnohem dál.

A druhá věc, píše se léto roku 2011. Vzpomínám si, jak na jaře roku 1999, když jsem vedl českou Bohemia House s.r.o. a vyváželi jsme sklo do USA, za mnou přijel investor z New Jersey, z USA a byl frustrován z cesty z pražského letiště do centra města. Šel jsem s ním na magistrát pro Prahu 6, kde jsme strávili asi 3 hodiny a jednali s tamním vedoucím magistrátu a jeho náměstkem. Investoři z USA jim nabízeli finance na spuštění projektu - výstavby prodloužení metra z Prahy 6 na letiště. Prohlédli jsme si tam úvodní projekt na linku metra, který už v té době měla Praha 6 hotový. A dozvěděli jsme se, že problémem spuštění dostavby metra z Prahy 6 není až tak nedostatek peněz, jako souboj dvou skupin politiků na pražském magistrátu. Někteří totiž vlastnili pozemky na konci Evropské ulice v Praze 6 a prosazovali, aby se spoj na letiště nevedl metrem, nýbrž povrchovou drahou, rozšířením stávající jednokolejové trasy z nádraží Praha Bubny směrem na Kladno. Prosazení takovéhoto projektu by jim umožnilo významně zhodnotit jejich pozemky, přes které by železnice vedla. Druhá skupina politiků naopak prosazovala spojení metrem. Tento spor se táhnul dalších 10 roků.

9
srpen, 2011
Nový registr v Česku - Češi jsou světově proslulí v registrování všeho možného. Mají tam neuvěřitelný počet registrů, do kterých o každém zapisují ty nejneuvěřitelnější věci. Naprosto svérázný je obchodní rejstřík, který se vyznačuje takovým počtem nesmyslů, že už pomalu přestává plnit původní účel. Nyní v Česku spustili další registr - databanku poctivě platících osob. Tu databanku neplatících tam mají už dost dlouho a protože jsou v ní už skoro všichni a špatně se v ní hledá, zřídili novou databanku, kam budou zapisovat ty co platí své půjčky včas a řádně. Ale co budou dělat, až jeden a týž člověk bude v obou registrech?

Omyl soudruha Kalouska - ministr financí ČR, soudruh Kalousek se domnívá, že Česko je nudná stabilní země s důvěrou finančních trhů. Soudruh Kalousek se mýlí a nikoliv poprvé. Pohled na Česko je jiný: Česko je bezvýznamná, zaostalá a nicotná zemička, která ve světě financí nehraje žádnou, ale vůbec žádnou roli.

5
srpen, 2011
Kauza Diag Human - Česká republika se odvolala v Paříži v kauze Diag Human. A to by mne naopak zajímalo, kdy budou v Česku potrestáni ti, co tuto kauzu vůbec způsobili.

České školství - letos na podzim stát prozkouší tisíce žáků 5. a 9. ročníků v rámci pilotního testování, aby zjistil, jak zvládají předepsané učivo. Nebylo by jednodušší a levnější přezkoušet učitele? Obecně totiž platí, že žádný učitel nenaučí víc, než zná on sám. Když se podívám na úroveň českých učitelů, pak se nedivím zaostalosti českých žáků. Kolik českých učitelů zvládne odříkat vyjmenovaná slova? A kolik jich umí počítat bez kalkulačky? To by bylo zjištění, kdyby se začalo s přezkušováním znalostí pedagogů...

2
srpen, 2011
OpenCard - nebo-li Bémovina, jak se téhle věci v Praze říká. Nejvyšší státní zastupitelství zrušilo v pražské kauze opencard rozhodnutí o odložení věci a tvrdí, že Policie pochybila při vyšetřování. Tak není se co divit, česká policie je prolezlá korupcí skrz na skrz. Dodnes si nedokázala poradit ani se zjištěním faktických nákladů na tenhle pochybný projekt, který přišel na 900 milionů Kč z peněz daňových poplatníků a nic nevynesl. Za projektem stojí akciová společnost Haguess a.s. (IČ: 25085166) o které se příliš neví, komu vlastně patří.

1
srpen, 2011
Pohledávky za Českou republikou - společnost Dennis South West Ltd zahájila privatizaci pohledávek za Českou republikou. V prvním kole bude privatizováno přes 600 tisíc Kč závazků České republiky a více než 1 milion Kč za ostatními českými subjekty. Všechny pohledávky jsou úročeny sazbou 15.7%.